Kód: 1031 | Značka: Kvítok

Tuhý kondicionér - Ochranný pro rychle se mastící vlasy

119 Kč 98,35 Kč bez DPH
Skladem

Slunce, chlad, česání, sušení ručníkem, barvení, žehlení, fénování, tvrdá voda,...To vše naše vlasy poškozuje a stávají se tenčími, což se však děje i přirozeně. Proto je potřeba vlasy chránit před nepříznivými vnějšími vlivy.

Tento tuhý kondicionér je odlehčenou verzí vhodnou pro jemné, tenké, rovné a rychle se mastící vlasy.

- usnadňuje rozčesávání, působí antistaticky, redukuje"krepovitost"

- chrání vlasy před poškození, předchází třepení

- šetrný k životnímu prostředí, kompletně biodegradovatelný

Kondicionér je skvělá less-waste, netoxická, veganská a ekologická alternativa ke konvenčním kondicionérům.

Zn.Kvítok (Navia) se při výrobě produktů vyhýbá silikonům. Ty poznáte dle koncovek -cone, -thicone, -siloxany -silane...Při používání silikonů dochází na vlase k vytvoření filmu, který není rozpustný ve vodě(anebo pouze částečně), proto se z vlasů těžko vymývají a dochází k jejich vrstvení a nabalování, čím se vlasy nadměrně zatěžují, slábnou a dochází k jejich lámavosti. Zabraňují vstřebávání vlhkosti do vlasu a to je vysušuje.

Kondicionér proto obsahuje rostlinné složky, které se považují za náhradu silikonů, přičemž nedochází k nabalování a zatěžování vlasů.

Základ kondicionéru tvoří emulgační vosk Cetearyl Alkohol (100% rostlinný původ, vyrábí se z kokosového oleje). Jde o tzv.mastný alkohol, který je skvělým změkčovadlem. Co se týká použití ve vlasové kosmetice, je známý pro své zjemňující vlastnosti a usnadňuje rozčesávání vlasů.

Muru muru máslo penetruje hluboko do vlasu a zlepšuje jeho pružnost a pevnost, čím chrání před poškozením vlasů, třepením.

Arganový olej patří mezi lehké oleje, které pronikají do vlasu a zároveň dokáží "uzamknout" vlhkost. Zanechává tenký ochranný film na šupinaté vnější vrstvě vlasu. Je ideální pro všechny typy vlasů z hlediska pórovitosti. Vlas je jemnější lesklejší a redukuje "rozlétanost" vlasů.

Brokolicový olej je skvělou rostlinnou alternativou vůči silikonům. Uhlazuje povrch vlasu, čím zlepšuje rozčesávání vlasů, zvyšuje jejich lesk a zároveň redukuje krepovitost.

Heptyl Undecylenate - derivát ricinového oleje, je považovaný za rostlinnou náhradu silikonů a minerálních olejů. Využívá se nejen ve vlasové kosmetice, ale také v pleťových a tělových krémech či dekorativní kosmetice. Zvyšuje lesk vlasů, promasťuje, ale zároveň je lehký a nezanechává mastný povlak.

Isoamyl Laurate a Isoamyl Cocoate jsou rostlinné emolienty a získávají se z cukrové řepy a kokosového oleje. Dodávají lesk a snižují tření při česání suchých a mokrých vlasů, čímž je chrání před poškozením a umožňují snadnější rozčesávání.

Přírodní vitamín E je efektivním antioxidantem.

Esenciální oleje dodávají kondicionéru svěží vůni.

Složení:

Astrocaryum Murumuru Seed Butter (rastlinné maslo Muru muru), Cetearyl Alcohol (emulgačný vosk z kokosového oleja), Argania Spinosa Kernel Oil (arganový olej), Cetearyl Alcohol-Lecithin-Sodium Cetearyl Sulfate-Vegetable Oil (rastlinná kondicionačná zložka), Brassica Oleracea Italica Seed Oil (brokolicový olej), Coco  Glucoside-Glyceryl Oleate (rastlinný surfaktant), Heptyl Undecylenate (rastlinný emolient), Isoamyl Laurate-Isoamyl Cocoate (rastlinný emolient), Citrus Limon Peel Oil (esenciálny olej Citrón), Mentha Piperita Oil (esenciálny olej Mäta), Tocopherol (prírodný vitamín E), *Limonene, *Citral

*přirozeně vyskytující se v esenciálních olejích

Obsah složek přírodního původu: 100%

Tento produkt neobsahuje žádné konzervační látky, syntetické parfémy či parabeny a silikony.

Obsah:20g

Baleno v krabičce z certifikovaného potravinového papíru.

Vegan