Akce
Kód: 273 | Výrobce: Navia

Organický Arganový olej

279 Kč 309 Kč Sleva 10 % 230,58 Kč bez DPH
Skladem

Vysocekvalitní arganový olej za studena lisovaný v BIO kvalitě, nerafinovaný, s charakteristickou vůní.

Arganový olej se nazývá také marocké zlato, je velmi vzácný rostlinný olej a díky svým vlastnostem velmi oblíbený v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Získává se z plodů arganovníků, který se vyskytuje jen v Maroku, Alžírsku a Izraeli. Na výrobu jednoho litru oleje se použije až 30kg ořechů. Sběr probíhá výhradně ručně, plody se sluší na slunci, po roztlouknutí se semena drtí pomocí mlýnů. Smíchají se s vodou a za studena lisují.

Kosmetické využití:

Účinky oleje jsou známé při problémech a kožních nemocech jako je lupénka, atopické ekzémy, zápaly kůže, akné...

Do pokožky se rychle vstřebává a neucpává póry. Má antiseptické účinky, pomáhá při léčbě zraněné kůže, proloženinám, popáleninám.

Používá se na pokožku celého těla, na vlasy, nehty. Obsahuje mnoho vitamínů a je mimořádně účinný pro udržování mladistvého vzhledu pokožky (anti -aging efekt). Má schopnost napnout pokožku a vyhladit jemné vrásky.

Zabraňuje stárnutí kožních buněk, udržuje vodu v pokožce a pleť není vysušená.

Používá se jako prevence strií či celulitidy.

Doporučeje se také používat místo denního krému.

Zabraňuje tvorbě lupů, zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů.

Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, fytosteroly (podporují tvorbu kolagenu v pokožce), fenolové sloučeniny(chrání pokožku před volnými radikály), triterpenické alkoholy (chrání kůží, má antivirusové účinky), steroly (zlepšuje mikrocirkulaci, zpomaluje stárnutí, má protizánětlivé účinky, chrání před UV zářením).

Je bohatý na vitamín E, karotenoidy a xantofyly (antioxidanty), triacylglyceridy (uklidňující vlastnosti, obnovují lipidový film pokožky).

Krajina původu: Maroko/Dovoz:EU